Linnaväljak asub looduslikult maalilises kohas, kõrgel pangapealsel mere ääres. Väljak asub kesklinna tähtsamate tänavate sõlmpunktis.
Väljak ja seda ümbritsev hoonestus on välja ehitatud 1948. aastast pärineva planeeringu ja perspektiivvaate järgi stalinistlikus neoklassitsistlikus stiilis. Väljak on kujundatud sellele ajastule kohaselt pidulikuks ansambliks. Väljaku ääres on kultuurihoone, torniga linnavalitsuse (endise täitevkomitee) hoone ja elumajad, väljakult laskub alla mere poole lai trepp, millele järgneb pidulik ja avar bulvar.
Trepi kõrval seisab autahvel, kuhu paigutati tööeesrindlaste portreed. Väljaku oli aastatel 1953-1962 Stalini kuju, mis tema isikukultuse lõppedes maha võeti. Suure Oktoobrirevolutsiooni 70. aastapäevaks paigaldati 1987. aastal väljakule ausammas “Au tööle”. Haljasalade kujundus järgib 1950. aastate linnaosale iseloomulikku sümmeetrilist kujunduslaadi (mitmevärvilised lillepeenrad, lillevaasid, pingid, puuderead).
Arhitektuurimälestisena on muinsuskaitse all kultuurikeskuse hoone, mille paleelikkus kajastab stalinismiajastu arusaama kunsti ülevusest. Linnaväljakust paarsada meetrit läänepool asub teine arhitektuurimälestis, endine kinohoone, mis on samuti suurejooneline ehitis. Linnaväljakut ümbritseb ajastule iseloomuliku sümmeetrilise planeeringu kohaselt välja ehitatud 1950. aastate tüüpiline stalinistlikus neoklassitsistlikus stiilis arhitektuuriansambel.
2017. aastal rekonstrueeris Sillamäe linn ühe oma “pärlitest“ ja kõige väärikamatest tänavatest – Mere puiestee. Tänu projektile avanes Sillamäe elanikele ja külalistele täiesti uuenenud Mere puiestee koos laia allee, ajalooliste elementide, uute objektide ja mugava ligipääsuga merele. Puiestee keskseks elemendiks on ajalooline lehtla ja ilus arhitektuuriline ansambel mere ääres.
Eestis ainuke tegutsev vene-õigeusu nunnaklooster. Asub piirkonna kõrgeimal künkal, maalilisel Kuremäel.
Õigeusklike räägitud legendi järgi näinud kohalikud talupojad XVI sajandil siinsel mäel imepärast ilmutust ja leidnud hiljem iidse tamme jala...
Asukoht: Kohtla-Nõmme alev, Jaama tänav 100, Toila vald, Ida-Virumaa, 30503
Endisesse Kohtla kaevandusse on rajatud maa-alune muuseum.
Giidiga ekskursioonil saad näha, kuidas toimub põlevkivi kaevandamine ja milliseid masinaid ning tehnikat selleks kasutati.
Sõita saad maa-aluse rongiga ja ...
Asukoht: Peterburi mnt 2, Narva linn, Ida-Virumaa, 20308
Narva Linnus on Eesti vanimaid ja suurimaid linnuseid (ehit. 13.-17. saj.) moodustades Narva Jõe vastaskaldal asuva Ivangorodi kindlusega ainulaadse arhitektuuriansambli Põhja-Euroopas.
Külastajatele on avatud linnuse kolm tiiba...