Filmimuuseum paikneb Maarjamäe lossipargis. Maarjamäe loss koos Filmimuuseumi ja tallihoonega moodustavad Maarjamäe ajalookeskuse. Ajalookeskuse kõikides hoonetes on avatud näitused, lossipargis asub nõukogude-aegsete monumentide välinäitus, lisaks veel Eesti-kujuline mänguväljak lastele ja piknikuala.
Filmimuuseumisse juhatab lossiparki läbiv "punane vaip", millel kõndides võib end tunda filmistaarina. Filmiallee juhatab külastaja läbi siinse kinoloo, avades seda mänguliste kunstiteoste vahendusel. See juhatab sisse näituse, milles heidetakse pilk Eesti filmi ajaloole ning maailma filmiareeni telgitagustele, kutsutakse uurima liikuva pildi salapärast elu ja antakse võimalus olla ise filmitegija rollides.
Hoones on oluline koht 210-kohalisel kino- ja konverentsisaalil, kus saab korraldada nii filmilinastusi kui ka kõige esinduslikumaid üritusi. Erilised filmisündmused pakuvad võimaluse veeta aega näiteks ajaloo- või tummfilmide seltsis.
Muuseumi- ja kinokülastuse kõrvale pakub kohvik head ja paremat ning muuseumipoes ootab suveniirivalik.
Eesti Ajaloomuuseumi juures tegutseva filmimuuseumi esimene püsinäitus „Duubel ÜKS“ võtab filmitegemise protsessi pulkadeks lahti ning jagab kõigile filmide loomise ja filmitegijate saladusi.
Asukoht: Komandandi tee 2, Tallinn, Harjumaa, 10130
Tallinnas Vabaduse platsi kohal kõrguv Kiek in de Kök koos Ingeri ja Rootsi bastionide käikudega on taas külastajatele avatud.
Tallinna Linnamuuseumi meeskonna ühistööna valminud Kiek in de Köki ja bastionikäikude uus ekspositsioon „Ajarännak. Ta...
Keiser Peeter I (1672-1725) laiendas Põhjasõja käigus Vene impeeriumi piire, vallutades 1710. aastaks Eesti ala. Uute piirialade kaitsmine muutus nüüd valitseja esmaseks ülesandeks. Eestis pööras ta suurt tähelepanu Tallinna ja Paldiski sadamate väljaeh...
Tallinna vanalinnas, Pagari tänav 1 hoone keldris asus Nõukogude okupatsiooni ajal üks kurikuulsamaid ja kardetuimaid eeluurimisvanglaid.
Seni avalikkusele suletuks jäänud endised KGB vangikongid on alates juulist 2017 külastamiseks...