Kauni Mooste järve kaldal laiub Nolckenite suguvõsa valitsemise ajal rajatud Mooste mõis, mis on Eesti üks hooneterikkamaid terviklikult säilinud mõisaid.
Sajanditagune ehitisterivi paikneb huvitavaid ansambleid moodustades järve lõunanõlval heakorrastatud Mooste mõisapargi kõrval.
Riia arhitekti August Reinbergi poolt projekteeritud ja 1909.a valminud kaunil kahekorruselisel heimatstiilist inspireeritud mõisa peahoonel on kiltkivikatus ja arvukad ärklid, karniisid ning keerukad ja dekooririkkad detailid. Alates 1920. aastast asub hoones kool, praegu Mooste Põhikool.
Mooste mõisa peahoone on terviklikult restaureeritud. Mooste mõisa peahoones võib läbi viia kultuuri ja tähistada ühiskondlikke sündmusi.
Mooste mõisakompleksi uhkuseks peahoone kõrval on ka suurejooneline kõrvalhoonete kompleks. Enamik neist on valmistatud maakikivist ning kaunistatud tellistega. Terviklikus mõisakompleksis on dekooririkkad ja vaatamisväärsed: mõisa kõrvalhooned, väravad, müür ja kellatorn. Eriti erakordne ja kaunis on mõisa viinavabrik.
Mooste vald omandas enamiku Mooste mõisa kõrvalhoonetest 2004. aastal. Tänu sellele leiavad ka kõrvahooned järjest rohkem kasutust.
Värskelt renoveeritud endisesse mõisa puutöökotta on rajatud Mooste Linakoda ja Mooste Mõisa Külalistemaja, mis majutab oma teise korruse viies toas 20 külastajat.
Folgikoja suurepärase akustikaga kontserdisaal mahutab kuni 600 inimest. Villakojas on võimalik tutvuda lambavilla ja – naha kasutamisvõimalustega.
Savikojas tutvustatakse traditsioonilisi savi- ja põhuehitustehnikaid ning korraldatakse koolitusi.
Käsitöökoda – Ämblikumaja. Valmistatakse kangastelgedel riietus- ja sisustuskangaid, õpetatakse rahvuslikke käsitöövõtteid.
Kunstikeskus asub endises valitsejamajas. Võõrustatakse külaliskunstnikke, korraldatakse näitusi ja õpitubasid.
Endises mõisa veskis avati Mooste Veskiteater ning valitsejamajas tegutseb Mooste KülalisStuudio.