57.716667, 27.400000
GPS: 57° 43' 0" N, 27° 23' 60" E
Miikse apostliku õigeusu Ristija Johannese kirik on ehitatud 1953.aastal vana kiriku ja kabelite (tsässonate) asemele. Miikse kiriku ehitasid, sarnaselt Obinitsa kirikuga, Stalini eluajal koguduse liikmed omaalgatuslikus korras. Miikse kirikupüha on vana jaanipäev - 7.juuli.
Miikses asub Jaanikivi (ohvrikivi). Kivil olevat omal ajal istunud ja jalgu puhanud Püha Jaan, sellest olevat kivile jäljed jäänud. Veel tänapäevani usutakse kivi imettegevasse jõusse ja tuuakse kivi juurde haigeid, hoitakse haiget kätt või jalga kivi vastu. 7.juulil, vanal-jaanipäeval, süüdatakse kivil küünlaid. Arvatavasti tähistab kivi muistset pühapaika. Ohvrikivi taga nn. Pühamäel asub maa-alune kalmistu.
Ravitoimet usutakse olevat ka Jaanikivi kõrval voolava Miikse oja veel. Oja kaldal, poolemeetrises lubjakivisse süvendatud augus, on selgeveeline allikas. Allikas on kuulus silmi raviva omaduse poolest, samuti pestakse veega jalgu ja käsi ning vette visatakse annetuseks münte. Rahvas kutsub Miikse oja Silmaallikaks.
Suur Munamägi on Batimaade kõrgeim tipp, kõrgus merepinnast 317,6 m. Suure Munamäe vaatetornist avaneb sulle 50 km raadiuses suurepärane vaade Eestimaa loodusele.
Praegune torn on arvult viies, valmis 1939. a ning kõrgus pärast 1969. ...
Asukoht: Kreutzwaldi 31, Võru linn, Võrumaa, 65609
Dr. Fr. R. Kreutzwaldi elumaja, kus praegu asub muuseum, on ehitatud 1793. a., üheksa aastat pärast Võru linna asutamist ja on seega üks linna esimesi ehitisi. Fr. R. Kreutzwald elas Võrus 44 aastat (1833-1877).
Muuseum tutvustab 19. saj suurkuju,...
Endistel aegadel avati uusi kogudusi peaasjalikult kiriku keskvalitsuse korraldusel. Luhamaa apostlik-õigeusu kogudus on asutatud rahva soovil. Metropoliit õnnistas uue koguduse asutamist ja kohalikud tegelased asusid agaralt tegutsema.
14.juulil...