Püsinäitus kutsub küastaja kaasa 19 sajandisse, kus pildi ja esemete vahendused on võimalik osa saada talupoegade
raskest elust ja töökoormast. Eestlaste kannatlikkusest, mis katkes kui puhkes Mahtra sõda.
• Kuidas elasid meie esivanemad 200 aastat tagasi?
• Kuidas elati mõisas?
• Mis põhjustas talupoegade rahutused?
• Kuidas nad seda organiseerisid ja mis oli selle kurb lõppvaatus?
• Kuidas see rahutus on mõjutanud edasist ajalugu?
Eeru kõrts on ainus Eestis säilinud talupojakõrts. Mahtra sõja päevil kujunes Eeru kõrts paigaks, kus toimusid mitmed määrava tähtsusega kogunemised.1958. aastal osteti Eeru kõrts muuseumile. Külastajatele on hoone avatud 1970. aasta maikuust alates.
Asjatundliku giidi vahendusel ja läbi huvitavate pedagoogiliste programmide viime su tagasi 19 sajandisse ja püüame seal toime tulla ning leida vastused just sinul tekkinud küsimustele. Uudsena pakume Giidiga jalgrattaretki Juuru vallas.
Korraldame kultuuriüritusi ja kuni 50 liikmelistele gruppidele saab tellida lasteprogramme.
Muuseum on avatud:
01.okt-30.aprill T-L 11-16
01.mai-30.sept T-L 11-18
Juuru kogudus peab oma kiriku sünniaastaks ja koguduse asutamise ajaks aastat 1238, mida tähistatakse igal aastal septembrikuus, Mihklipäeval. 13. sajandi viimasel veerandil rajati esimene kivikirik.
Algselt oli Juuru kirik pühitsetud Pühale Jürile. ...
Angerja linnus rajati 14. ja 15. sajandil. Majalinnus ehitati oletatavasti Kudeseldide suguvõsa poolt. Hiljem on seda korduvalt ümber ehitatud ja kohandatud. Aastatel 1451–1455 kuulus linnus Saksa ordule, kes läänistas mõisa Brun Wetbergile. 16. sajandi...
Esmateated ulatuvad muinasaega. 1610 a ehitatud mõisahoone on praeguse omaniku poolt põhjalikult ja stiilselt renoveeritud. Kaunis mõisasaalis korraldatakse kontserte ja etendusi.
Atla mõisas asub Mõisakeraamika tehas, kus valmistatakse käsitööna ...