Raamatukogu praegune hoone avati lugejatele 22. veebr. 1982.a. Lisaks teatme- ja valdkonnasaalidele on majas ka fonoteek, näitusteruum, individuaaltööruumid. Füüsilise või sensoorse puudega lugejate teenindamine.
1992.aastast on raamatukogu EL dokumentatsioonikeskus.
29. novembril 1994. a. sisestati esimesena Eesti raamatukogudest esimene kirje oma arvutikataloogi INGRID jaoks.
Alates 1999.aastast on raamatukogus kasutusel elektrooniline infosüsteem INNOPAC.
Raamatukogu 200-kohaline konverentsisaal oma kaasaegse sisekujunduse ja teisaldatava mööbliga annab võimaluse korraldada siin erinevaid konverentse, esitlusi ja seminare. Pakume videoülekannet ja sünkroontõlget, fotograafi ja videooperaatori teenuseid. Konverentsikeskuse ruumides on võimalik teha posterettekandeid.
Konverentsisaali kõrval asuvad auditooriumid sobivad sektsioonide ja grupitööks, loenguteks ning ümarlaudadeks. Raamatukogu kolmandal korrusel asub 25-30-kohaline arvutiklass.
ÜKS PIIRKOND
KAKS RAHVUST
KOLM KULTUURI
Kuigi vahel võivad inimesed uurida, kuidas sibulateed juuakse, on Sibulatee siiski pigem Peipsi ääres looklev sihtkoht, kus elavad kõrvuti nii eestlased kui venelased ning mis on tuntud om...
Tere tulemast Vanemuise teatrisse! Teie käsutuses on Vanemuise teatri kolm täiesti erinevat maja – Suur maja, Väike maja ja Sadamateater - mis pakuvad võimalusi kõige erinevamas mahus, stiilis ja vajadustega ürituste korraldamiseks.
&n...
Parv – see võib kõlada kahtlaselt, aga suured ja mugavad matkaparved on korraliku mootoriga ning nendel kulgedes jõuab kaugele. Lõputud soomaastikud, vaikselt kulgev jõgi, loodushääled, mis ei jää grammigi alla päris džunglihäälitsustele ning lõpuks so...