Kadrioru kunstimuuseum tutvustab, säilitab ja kogub vanemat väliskunsti – peamiselt Lääne-Euroopa ja Vene maali, graafikat, skulptuuri ja tarbekunsti. Muuseum asub Tallinnas Kadriorus, Vene tsaar Peeter I suveresidentsiks ehitatud barokklossis.
Kadrioru kunstimuuseum on ainus väliskunstile pühendatud muuseum Eestis. Siin asub Eesti riigi suurim Lääne-Euroopa ja Vene kunsti kogu (u 9000 kunstiteost 16.–20. sajandist). Kadrioru kunstimuuseumi juurde kuulub ka Mikkeli muuseum, mis säilitab erakoguja Johannes Mikkeli (1907–2006) kingitusena muuseumisse jõudnud maali-, graafika- ja portselanikollektsiooni.
Kadrioru kunstimuuseumil on ulatuslik püsiekspositsioon, mis näitab siinse väliskunsti kogu paremikku. Lisaks toimuvad Euroopa vanemat kunsti ja -ajalugu avavad näitused. Kadrioru kunstimuuseumi ja tema näitusetegevuse eesmärgiks on maailma kunstipärandi tutvustamine, siinsetele kogudele rahvusvahelise konteksti loomine ning vana kunsti vaatamis- ja mõistmisviiside vahendamine. Näituste kõrval tegelevad kunstiajaloo aktuaalsete teemadega ka muuseumi publikatsioonid ja kevadkonverentsid.
Vanema kunsti ja -ajaloo kompetentsikeskusena on Kadrioru kunstimuuseumil lai rahvusvaheline suhtevõrgustik nii Euroopa muuseumide, restaureerimiskeskuste kui ka teadusinstituutidega. Pidevat koostööd tehakse ka Eesti kõrgkoolidega: mitmed muuseumitöötajad on ametis õppejõududena, muuseumis viiakse läbi seminare, loenguid, tudengite praktikaid ja näitusetutvustusi.
Kadrioru kunstimuuseumi hariduskeskus kannab nime Lossikool ning hoolitseb euroopaliku kunstitraditsiooni püsimise eest Eestis. Igal aastal viiakse Lossikoolis läbi enam kui 1200 eritasemelist ja -teemalist ekskursiooni, sadu muuseumitunde lastele, kümneid vahetuvate näitustega seotud laste- ja noorteprogramme ning Laupäevakadeemia loenguid. Lossikooli pereüritustena on tuntud Lossiaia mängud ja Suur maalilaupäev ning sari „Pikad kolmapäevad Kadriorus”. Lossikooli egiidi all toimuvad muuseumi giidikoolitused ning sünnipäeva-programmid nii suurtele kui väikestele.
Suure lisaväärtuse annab muuseumile tegutsemine Kadrioru lossis. Eesti uhkeima barokklossi iseloomuga sobivad nii ühised ettevõtmised Kadrioru Pargiga, mis laiendavad muuseumi tegevuse aeda ja parki, kui ka kontserdid ja vastuvõtud.
Avatud
T, N–P 10.00–18.00; K 10.00–20.00
Piletite müük lõpeb pool tundi enne muuseumi sulgemist
Neitsitorn oli osa keskaegse Tallinna edelapoolsest kaitsesüsteemist, mis rajati 14. sajandil seoses linnamüüri laiendamisega. Tegemist oli kaitsetorniga, mis tulirelvade arenedes varustati kindlusepüsside ja kahurite kasutamiseks sobivate laskeavadega...
Okupatsioonide Muuseumi püsinäitus ja filmid annavad ülevaate okupatsiooniajast, repressioonidest, rahvuslikust vastupanuvõitlusest ja laulvast revolutsioonist Eestis aastatel 1940–1991, mil Eesti oli vaheldumisi okupeeritud Nõukogude Liidu, Saksamaa ...
Muuseum asub Tallinna vanalinnas 17. saj. lõpul valminud barokses aidas.
Muuseumis saab vaadata püsiekspositsiooni Eesti tekstiili-, keraamika-, portselani-, naha-, klaasi-, ehte-, metalli- ja mööblikunstist, unikaal- ja tootedisainist n...