Kalevipoja Muuseum on ainulaadne koht Eesti rahvuseepose legendi põnevaks avastamiseks.
2020. aastal taasavatud ja täielikult renoveeritud muuseum läheneb hiidsangari lugudele uudsel moel – kõigil külastajatel on võimalik nendest ka ise osa saada läbi interaktiivsete tehniliste lahenduste.
Mängulisel moel saab kogeda eepose kõige olulisemaid sündmusi, olgu see siis kuulsa kuningliku mõõga lugu, põrgu väravates toimunu või teekond maailma otsa. Näiteks sellele rännakule suure laevaga nimega Lennuk saavadki muuseumi külastajad ise kaasa minna või siis vaadata pardal lühifilmi Kalevipojast.
Milline võis meie kangelane välja näha? Eesti kunstnike jaoks on Kalevipoeg olnud väga suur inspiratsiooniallikas. Nii mõnegi sangarist valminud teose leiab muuseumi seintelt, ent kõigi nende eksponeerimiseks jääks pinda väheseks. Nii tulevadki appi ekraanid, mis väljapanekut kordades suurendavad ja annavad igaühele võimaluse avastada just enda Kalevipoeg.
Muidugi on muuseumis näha arvukad “Kalevipoja” raamatute väljaanded, mis aastakümnete jooksul ilmunud nii Eestis kui tõlgetena mujal maailmas. Lisaks visuaalsele elamusele saab muuseumis eepost ka kuulata – nimelt lugesid “Kalevipoja” sisse nii kohalikud kui ka kaugema kandi inimesed ning nüüd saab kõrvaklappide abil teost audioraamatuna nautida.
Muuseumist leiab nii nuputamisülesandeid suurematele kui käelist tegevust kõige väiksematele külastajatele.
Jõgeva valla, Jõgeva linna, Palamuse valla ja Torma valla ühinemise teel moodustus uus haldusüksus Jõgeva vald 24. oktoobril 2017. Lisaks neljale omavalitsusele kuuluvad ühise Jõgeva valla koosseisu ka Pajusi valla Kaave küla ja Puurmani valla Jõune, Hä...
Asukoht: Lossi 1, Põltsamaa linn, Jõgevamaa, 48103
Põltsamaa linnuse ehitamist alustati juba 1272. aastal, nelinurkse ringmüüri kuju on säilinud 14. sajandist. Linnus on elanud üle nii hiilgeaegu kui ka arvukaid rüüsteretki.
Kõige rohkem kannatasid Põltsamaa elanikud aga Liivimaa Kuni...
Asukoht: J.Kuperjanovi 1, Põltsamaa linn, Jõgevamaa, 48105
Põltsamaa linna kultuuri- ja huvitöö keskuseks on aastaid olnud Põltsamaa Kultuurikeskus. Praeguse Põltsamaa Kultuurikeskuse ehitust Miku tänavale(hilisem Suur-Oktoobri ja praeguse Kuperjanovi) alustati 1957 a. üleliidulise agro-zoo-propagandahoone tüüp...