Filmimuuseum paikneb Maarjamäe lossipargis. Maarjamäe loss koos Filmimuuseumi ja tallihoonega moodustavad Maarjamäe ajalookeskuse. Ajalookeskuse kõikides hoonetes on avatud näitused, lossipargis asub nõukogude-aegsete monumentide välinäitus, lisaks veel Eesti-kujuline mänguväljak lastele ja piknikuala.
Filmimuuseumisse juhatab lossiparki läbiv "punane vaip", millel kõndides võib end tunda filmistaarina. Filmiallee juhatab külastaja läbi siinse kinoloo, avades seda mänguliste kunstiteoste vahendusel. See juhatab sisse näituse, milles heidetakse pilk Eesti filmi ajaloole ning maailma filmiareeni telgitagustele, kutsutakse uurima liikuva pildi salapärast elu ja antakse võimalus olla ise filmitegija rollides.
Hoones on oluline koht 210-kohalisel kino- ja konverentsisaalil, kus saab korraldada nii filmilinastusi kui ka kõige esinduslikumaid üritusi. Erilised filmisündmused pakuvad võimaluse veeta aega näiteks ajaloo- või tummfilmide seltsis.
Muuseumi- ja kinokülastuse kõrvale pakub kohvik head ja paremat ning muuseumipoes ootab suveniirivalik.
Eesti Ajaloomuuseumi juures tegutseva filmimuuseumi esimene püsinäitus „Duubel ÜKS“ võtab filmitegemise protsessi pulkadeks lahti ning jagab kõigile filmide loomise ja filmitegijate saladusi.
Laitse Graniitvilla on omanäoline graniidist maja, kus saab korraldada konverentse, seminare ja muid koosolemisi, tähistada erilisi sündmusi - pulmi, sünnipäevi ning sõpadega kohtumisi. Soojal ajal saab sündmust korraldada ka õuelalal ja siis mahub meie...
Tallinna vanalinna lõunaosas, keskaegse turuplatsi ja Toompea paekõrgendiku vahel, seisab Niguliste kirik. Endises pühakojas asub tänapäeval Niguliste muuseum, üks Eesti Kunstimuuseumi filiaalidest. Siinne kesk- ja varauusaegse kirikukunsti ekspositsioo...
Lastemuuseum asub Tallinna vanimas eeslinnas Kalamajas, arhitekt H. Johansoni projekteeritud funktsionalistlikus eramus (ehit. 1932-1934).
Muuseumi kahel korrusel võib näha mänguasju, mille vanus ulatub keskajast tänapäevani.
...