Ajalugu
Esimene mõis rajati Keila-Joale juba 17. sajandi alguses. Järgneva 200 aasta jooksul käis mõis käest kätte. Olukord muutus, kui 1827.a. sai mõisa omanikuks Alexander von Benckendorff.
Alexander on Benckendorff ostis mõisa eelkõige selle suurepärase asukoha tõttu – sügavas orus voolav kärestikuline jõgi, 6 m kõrguselt langev kohisev kosk, kõrged kaldad, millelt avanevad maalilised vaated ümbritsevale loodusele.
Selleks, et imekauni maastiku omapära võimalikult hästi ära kasutada, otsustati rajada uued hooned. 1833.a. valmis Andrei Stackenshneideri, kellest hiljem sai historitsistliku stiili tähtsamaid esindajaid Venemaal, projekti järgi Keila-Joa mõisakompleks oma praegusel kujul.
Tänapäev
Praegusel ajal on loss eraomanduses ning käimas on rekonstrueerimistööd. Kompleksi rekonstrueerimine viiakse läbi mitmes etapis ning vastavalt sellele lisandub erinevaid teenuseid. Valminud on peahoone, mille soklikorrusel asub muuseum, esimesele korrusel on restoran ja muusikasaal ning teisel korrusel 5 sviiti. Teises etapis valmivad külalistemaja/kodukirik, trahter ja tall koos ratsutamisväljakutega.
Peahoone saalid sobivad ideaalselt pidulike sündmuste korraldamiseks. Kui otsite luksuslikku interjööri sellise piduliku sündmuse jaoks, nagu pulmad, siis Keila-Joa loss on just see, mida vajate. Kaks saali, millest üks on mõeldud toitlustamiseks ning teine sisustatud salongiks, kust pääseb terrassile, annavad võimaluse erinevateks lahendusteks. Peahoone tähelepanuväärseim ruum on sammaste saal, mida nii lossi hiilgeaegadel kui ka praegu kasutatakse muusikasaalina.
Keila-Joa loss asub Tallinnast vaid 26 km kaugusel. Teele jääb Põhja-Eesti mõjusaimaid loodusobjekte- 31 m kõrgune Türisalu pank. Piirkonnas leidub veel hulgaliselt vaatamisväärsusi – Vasalemma loss, Padise klooster jpm.
Kutsume teid osa saama meie suurepärasest ajaloo-, loodus- ja kultuuripärandist!
Asukoht: Komandandi tee 2, Tallinn, Harjumaa, 10130
Uus, Tallinna Linnamuuseumi raidkivikogu esitlev Raidkivimuuseum on kujundatud 17. sajandi lõpust pärit Ingeri bastioni käigu seni suletud osasse, kus nüüd on väärikalt eksponeeritud seni hoidlates varjus olnud dekoratiivsed ja põnevad Tallinna raidkiv...
Asukoht: Pikk 29a, Kesklinn, Tallinn, Harjumaa, 10133
Tallinna vene muuseum asub keskaegses hoones, mida esmakordselt mainitakse 15. sajandi alguse allikates. Hoone omanik oli siis Tallinna raehärra Arent Staffenberg. Kuni 19. sajandini kuulus maja mitmetele prominentsetele perekondadele. Alates 19. sajand...
Filmimuuseum paikneb Maarjamäe lossipargis. Maarjamäe loss koos Filmimuuseumi ja tallihoonega moodustavad Maarjamäe ajalookeskuse. Ajalookeskuse kõikides hoonetes on avatud näitused, lossipargis asub nõukogude-aegsete monumentide välinäitus, lisaks veel...